دانشگاه گالاتاسرای استانبول | شهریه ، پذیرش تضمینی ، رنکینگ

دانشگاه گالاتاسارای استانبول ترکیه
 • آخرین بروزرسانی در تاریخ 3 آذر 1401 تیم تحریریه کیان مهاجر

  دانشگاه گالاتاسارای استانبول ترکیه (Galatasaray University)

  دانشگاه گالاتاسارای استانبول Galatasaray University
  ارزیابی دانشگاه غیر تایید وزارت بهداشت ایران
  غیر تایید وزارت علوم ایران
  سال تاسیس 1992 میلادی
  نوع دانشگاه دولتی
  تعداد دانشکده 5
  موقعیت دانشگاه شهر استانبول ترکیه
  رتبه جهانی QS دانشگاه 3996
  رتبه در ترکیه 62
  زبان تحصیل ترکی / انگلیسی / فرانسوی
  شعار دانشگاه
  نحوه پذیرش بدون آزمون با سوابق تحصیلی / با آزمون

  یکی از دانشگاه های معتبر در سطح بین الملل دانشگاه گالاتاسرای ترکیه (Galatasaray University) می باشد. این دانشگاه در طی مراسمی در دبیرستان گالاتاسرای پس از قرارداد امضاء شده در حضور رییس جمهور فرانسه و رییس جمهور این کشور تورگات اوزال در سال 1992 در شهر استانبول تاسیس شد. به همین دلیل، دانشگاه گالاتاسرای ترکیه تنها دانشگاه فرانسوی زبان این کشور می باشد.

  دانشگاه گالاتاسارای این کشور دارای 5 دانشکده (اقتصاد، علوم اداری، حقوق، ارتباطات، علوم طبیعی و ادبیات، مهندسی و فناوری) و نیز 2 موسسه (علوم اجتماعی و علوم کاربردی) می باشد. این دانشکده دارای 200 استاد و 2500 دانشجو می باشد.

  یکی از امتیازات مهم این دانشگاه، امکان انتقال دانشجو به کشور فرانسه می باشد. بر این اساس، همه سال در حدود 100 دانشجوی دانشگاه گالاتاسرای در قالب برنامه های تبادل دانشجوی آراسموس به فرانسه اعزام می شوند. اگر شما نیز به دنبال تحصیل در یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور هستید، شاید تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه بتواند بهترین گزینه برای شما باشد. کارشناسان با تجربه کیان مهاجر می توانند در این زمینه بهترین مشاوره ها را ارائه دهند.

  زبان آموزشی

  دوره های گالاتاسرای به سه زبان ترکی، فرانسوی و انگلیسی است. به غیر از زبان فرانسه که زبان اصلی دانشگاه است، تسلط به زبان انگلیسی نیز مورد نیاز است.

  رنکینگ دانشگاه گالاتاسارای استانبول

  این دانشگاه فرانسوی زبان دارای جایگاه خوبی در میان سایر دانشگاه های ترکیه می باشد که همین موضوع باعث افزایش رقابت میان دانشجویان بین المللی جهت اخذ پذیرش و تحصیل در این دانشگاه شده است. رتبه ملی این دانشگاه 62 و رتبه آن در دنیا 3996 می باشد.

  شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه

  این دانشگاه شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. متقاضیانی که خواستار تحصیل در یک دانشگاه فرانسوی زبان هستند، می توانند با کارشناسان کیان مهاجر تماس بگیرند.-

  از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش در گالاتاسرای داشتن مدرک دیپلم متوسطه و مدرک معتبر زبان می باشد. پذیرش در این دانشگاه با شرکت در آزمون ورودی (SAT، GMAT یا GRE) همراه است.

  در ادامه، دانشگاه گالاتاسرای آزمون SAT را برای دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی و آزمون GMAT را برای دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت (MBA و BBA) و آزمون GRE را برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد غیر از مدیریت برگزار می کند.

  دوره آموزش زبان ترکی برای اخذ مدرک مربوطه نیز همراه این آزمون ها برگزار می شود. لازم به یادآوری است که دوره های زبان ترکی معمولا تحت نظر سفارت ترکیه در تهران نیز برگزار می شود. متقاضیان می توانند با استعلام از سفارت ترکیه در این دوره ها ثبت نام نموده و سپس در آزمون TӧMER شرکت نمایند.

  آدرس وب سایت این دانشگاه : http://gsu.edu.tr

  مدارک لازم 

  متقاضیانی که درخواست آنلاین پذیرش در دوره های تحصیلی این دانشگاه مطرح را دارند تمام مدارک زیر را ارسال کنند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه گالاتاسارای ترکیه به شرح زیر می باشد:

  1. دیپلم دبیرستان
  2. ریز نمرات تحصیلی
  3. گذرنامه معتبر
  4. قبولی در آزمون ورودی (SAT، GMAT یا GRE)
  5. 4 قطعه عکس پاسپورتی
  6. مدرک زبان معتبر
  7. توصیه نامه
  8. انگیزه نامه
  9. گواهی اثبات تمکن مالی
  10. بیمه نامه

  شهریه های دانشگاه گالاتاسرای ترکیه

  شهریه دانشگاه ها هر ساله متغییر است برای اطلاع از شهریه دانشگاه گالاتاسارای با مشاوران کیان مهاجر در ارتباط باشید.

  دانشکده ها و رشته های دانشگاه گالاتاسارای

  دانشکده­ ها

  این دانشگاه در 5 دانشکده به شرح زیر دانشجو می­پذیرد:

  • دانشکده حقوق: رشته حقوق
  • دانشکده مهندسی و فناوری: گروه مهندسی صنایع ، مهندسی کامپیوتر
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری: گروه­ های مدیریت بازرگانی ، مدیریت عمومی ، دارایی و اقتصادی ، روابط بین الملل
  • دانشکده ارتباطات: کارشناسی ارتباطات
  • دانشکده هنر و علوم: رشته­ های فلسفه ، جامعه شناسی ، زبانشناسی تطبیقی و زبانهای کاربردی ، ریاضیات

  پژوهشکده­ ها

  این دانشگاه در 2 پژوهشکده تحصیلات تکمیلی به شرح زیر دانشجو می­پذیرد.

  پژوهشکده علوم اجتماعی: مقطع کارشناسی ارشد: رشته ­های1- روابط بین الملل، 2- مدیریت تجارت، 3- مدیریت ارتباطات استراتژیک، 4- علم  اقتصاد، 5- حقوق خصوصی، 6- حقوق عمومی، 7- فلسفه، 8- مطالعات رسانه و ارتباطات، 9- علوم سیاسی، 10- زبان و ادبیات فرانسه، 11- جامعه شناسی، 12- مدیریت تولید و بازاریابی

  پژوهشکده علوم و مهندسی: الف- مقطع کارشناسی ارشد: 1- مهندسی صنایع، 2- مهندسی کامپیوتر، 3- تدارکات و مدیریت مالی

  مدارس عالی

  این دانشگاه دارای 1 مدرسه عالی زبانهای خارجی است که زبانهای انگلیسی، 2- آلمانی، 3- فرانسه، 4- اسپانیایی و همچنین زبان ترکی را آموزش می دهد.

  امکانات دانشگاه گالاتاسرای استانبول

  اگر امکانات رفاهی و آموزشی از اولویت های شماست، دانشگاه گالاتاسارای از جمله دانشگاه هایی است؛ که از این نظر جز یک دانشگاه کامل حساب میشود. به طوری که توانسته تمام نیاز دانشجویان خود را چه در محیط دانشگاهی و چه خارج از محیط دانشگاه برطرف کند.

  امکانات خوابگاهی دانشگاه گالاتاسارای باعث شده دانشجویان این دانشگاه مشکل اسکان نداشته باشند. خوابگاه های این دانشگاه دارای فضایی زیبا و دانشجویی هستند، ظرفیت هر اتاق این خوابگاه ها ۳ تا ۴ نفر تخمین زده میشود. در تمام بخش های این خوابگاه ها اینترنت پر سرعت رایگان برای استفاده در دسترس میباشد. این مجموعه خوابگاهی امکاناتی مثل خشکشویی و رختشویخانه دارد که این امکانات کاملا رایگان در اختیار دانشجویان گذاشته شده است.

  دانشگاه گالاتاسارای دارای دفتر مشاوره ای میباشد که برای دانشجویان خود برنامه شغلی تنظیم کرده و آنها را در امور تحصیلی راهنمایی میکند.

  موقعیت مکانی دانشگاه گالاتاسارای به شکلی است که امکان رفت و آمد و دسترسی آسان را به تمام نقاط شهر فراهم میکند. مسیر این دانشگاه دارای خط ویژه ای می باشد، که تاکسی های اختصاصی و سرویس های اتوبوس به طور بیست و چهار ساعته در آن فعال هستند. علاوه بر این، دانشجویان از امکانات مترو نیز میتوانند برای جابه جایی خود استفاده کنند.

  از دیگر امکانات بیشمار و کم نظیری که در دانشگاه گالاتاسارای وجود دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کلاس های هوشمند برای همه رشته‌ها
  • آزمایشگاه ها و کارگاه‌های مجهز در تمام دانشکده‌ها
  • سالن های غذاخوری و کافه تریا در همه بخش های اصلی
  • فروشگاه های خرید
  • کتابخانه بزرگ با هزاران نسخه چاپی و الکترونیکی که از منابع به روز هستند
  • انجمن ها و کلوپ های دانشجویی متعدد
  • چندین سالن همایش، سمینار و سالن مطالعه
  • بخش آمفی تئاتر و هنر های زیبا
  • بانک و سیستم های ATM متعدد
  • محوطه فضای سبز، پارک اختصاصی و بوستان‌های زیبا
  • استادیوم ورزشی و باشگاه های ورزشی مختلف
  • زمین تنیس، اسکی و پینگ پنگ

  ویدیو دانشگاه نیشانتاشی

  ویدیو دانشگاه گالاتاسارای در یوتیوب آپلود شده است درصورتی که میخواهید ویدیو رو در رسانه های داخلی مشاهده کنید بر روی لینک مشاهده ویدیو کلیک کنید

  مهاجرت تحصیلی با کیان مهاجر

  موسسه کیان مهاجر با داشتن وکلا و مشاوران برجسته و مجرب یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در کشور می باشد که می تواند در زمینه اخذ پذیرش و تحصیل در ترکیه متقاضیان را راهنمایی و کمک کند. اگر در مورد دانشگاه گالاتاسرای ترکیه و نیز شرایط پذیرش در دانشگاه گالاتاسارای استانبول نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی کیان مهاجر برخوردار شوید.

  سوالات متداول در رابطه با دانشگاه گالاتاسرای ترکیه

  آیا مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم ایران هست؟

  این دانشگاه باتوجه‌به شرایط بسیار خوبی که دارد که مورد تأیید کشورهای اروپایی و امریکایی است؛ متأسفانه مورد تأیید ایران نیست اما راهکارهایی برای تایید مدرک شما در ایران وجود دارد برای اطلاعات بیشتر با مشاوران کیان مهاجر در ارتباط باشید.

  مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه چیست؟

  مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای شامل مدرک دیپلم، ریز نمرات تحصیلی، مدرک زبان معتبر، قبولی در آزمون ورودی و سایر موارد دیگر می شود.

  رشته های موجود در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه چیست؟ 

  از جمله رشته های موجود در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه می توان به مدیریت، حقوق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، بازاریابی لجستیک ، جامعه شناسی، مطالعات استراتژیک منطقه ای و غیره اشاره کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای


  آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟

  فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *