دانشگاه کاتیب چلبی ازمیر | پذیرش ، شهریه رشته ها ، رنکینگ

دانشگاه کاتیپ چلبی ازمیر ترکیه
 • آخرین بروزرسانی در تاریخ 24 آبان 1401 زهرا از تیم تحریریه کیان مهاجر

  دانشگاه کاتیپ چلبی ازمیر ترکیه (katip celebi university)

  دانشگاه کاتیب چلبی katip celebi university
  ارزیابی دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  غیر تایید وزارت علوم ایران

  سال تاسیس 2010
  نوع دانشگاه دانشگاه دولتی
  تعداد دانشکده 13
  موقعیت دانشگاه شهر ازمیر ترکیه
  رتبه جهانی QS دانشگاه 4834
  رتبه در ترکیه 93
  زبان تحصیل ترکی / انگلیسی
  شعار دانشگاه  تجسم ایده های مختلف

  اکنون زمان تغییر است

  نحوه پذیرش با آزمون / بدون آزمون با سوابق

  دانشگاه کاتب چلبی ازمیر چهارمین دانشگاه دولتی در ترکیه است که خیلی از دانشجویان علاقه و تمایل زیادی  به گرفتن اپلای از آن دارند. این دانشگاه در همه ی رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تائید وزارت بهداشت کشور ایران است.دانشگاه ازمیر کاتب چلبی در پی به وجود آوردن جامعه ای متحد از طرز فکرها و دیدگاه های مختلف است. برای همین شعار خود را صدای دیدگاه های متفاوت نهاده است.

  در شروع راه اندازی و تأسیس، دانشگاه کاتیپ چلبی ترکیه اغلب در زمینه های بهداشتی و علوم پایه فعال بود ولی به تدریج دیگر قسمت های علوم انسانی، اجتماعی و اسلامی نیز به این دانشگاه افزوده شد. کیفیت بالای آموزش و فرصت های مطالعاتی عالی و بورسیه، از جمله خصوصیات دانشگاه کاتب چلبی ترکیه است.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه کاتب چلبی

  دانشگاه چلبی ترکیه توانسته است که جایگاه خود را در میان 200 دانشگاه برتر حفظ کند. اگر نگاهی به سیر پیشرفت دانشگاه بیندازیم، متوجه خواهیم شد که هر سال شاهد حضور این دانشگاه در کنفرانس ها و مقالات ژورنال های معتبر هستیم. فرصت های مطالعاتی زیادی در قالب برنامه های اراسموس، فارابی و مولانا برای دانشجویان وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند به کلی مسیر زندگی شما را متحول کند. رتبه جهانی دانشگاه در سایت shanghairanking بین 201 تا 300 است.

  شرایط پذیرش دانشگاه کاتیب چلبی

  دانشگاه کاتب چلبی هرساله پذیرای دانشجویان بین‌المللی زیادی از سراسر جهان است. از مهم‌ترین شرایط پذیرش در این دانشگاه، شرکت در آزمون‌های بین‌المللی (YOS و SAT) و کسب نمره مورد قبول دانشگاه است. ازآنجایی‌که اکثر رشته‌های موجود در این دانشگاه به زبان ترکی ارائه می‌شوند، دانشجویان موظف به ارائه مدرک زبان ترکی و انگلیسی معتبر هستند. حداقل نمرات مورد قبول دانشگاه کاتب چلبی در آزمون‌های بین‌المللی به شرح زیر است:

  آزمون SAT: 750

  آزمون YOS: 50

  در رشته دندانپزشکی، مصاحبه و آزمون عملی ۵۰ درصد امتیاز اخذ پذیرش دانشگاه را در بر می‌گیرد.

  پس از ارائه درخواست در سایت رسمی دانشگاه به آدرس  https://www.ikcu.edu.tr   باید مدارک زیر را در صورت نیاز ترجمه و ارسال نمایید.

  همچنین شما می توانید از طریق پذیرش دانشگاه های ترکیه بدون آزمون برای تمامی رشته های این دانشگاه اقدام نمایید. برای اطلاع از هزینه های پذیرش بدون آزمون در دانشگاه کاتیپ چلبی همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  • فرم درخواست
  • مدارک تحصیلی (دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد)
  • ریز نمرات تحصیلی
  • نمره قبولی آزمون‌ها
  • پاسپورت معتبر
  • چند قطعه عکس
  • مدرک معادل‌سازی دیپلم
  • مدرک مهارت زبانی معتبر
  • رزومه
  • انگیزه­نامه
  • توصیه‌نامه
  • معدل بالای 18 برای رشته پزشکی و دندانپزشکی ومعدل 15 برای سایر رشته ها

  شهریه دانشگاه کاتیپ چلبی ازمیر

  • پزشکی (ترکی) : ۹۲/۸۴۵ لیر
  • دندانپزشکی (ترکی) : ۷۳/۶۷۸ لیر
  • دندانپزشکی (ترکی) : ۷۳/۶۷۸ لیر
  • داروسازی (ترکی) : ۵۳/۵۸۴ لیر
  • فیزیوتراپی (ترکی) : ۵/۲۵۰ لیر
  • پرستاری (ترکی) : ۵/۲۵۰ لیر

  دانشکده ها و رشته های دانشگاه کاتپ چلبی

  در زمان شروع به کار، دانشگاه کاتیپ چلبی در رشته های بهداشت‌ و علوم پایه فعالیت‌ داشت . بعدها سایر رشته‌های‌ متعدد و محبوب هم به آن افزوده شد . امروزه تعداد دانشکده‌های‌ داشنگاه کاتب چلبی، 13  عدد شده است و داوطلبان در رشته های مختلف می توانند در این دانشگاه اقدام به تحصیل کنند . در ادامه فهرست دانشکدهها و رشته‌های‌ دانشگاه ازمیر کاتب چلبی را عنوان کرده ایم:

  لیست دانشکده ها:

  1. دانشکده پزشکی
  2. دانشکده دندانپزشکی
  3. دانشکده داروسازی
  4. دانشکده علوم اداری و اقتصادی
  5. دانشکده معماری و مهندسی
  6. دانشکده علوم جنگلداری
  7. دانشکده علوم جنگلداری
  8. دانشکده شیلات
  9. دانشکده علوم بهداشت
  10. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
  11. دانشکده علوم اسلامی
  12. دانشکده کشتی سازی و علوم و فنون دریایی
  13. دانشکده توریسم و جهانگردی

  انستیتو ها:

  1. انستیتوی علوم فنی و انستیتوی علوم ‌پزشکی
  2. انستیتوی علوم اجتماعی.

  موسسات آموزش عالی :

  1. موسسه آموزش عالی زبان های خارجه
  2. موسسه آموزش عالی فنی و حرفه ای خدمات درمانی و موسسه آموزش عالی فنی و حرفه ای چلبی.

  رشته های دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

  رشته های زیر شاخه پزشکی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: جراحی عمومی، آسیب شناسی، چشم‌ پزشکی، بیماری های گوش، جراحی قفسه سینه، حلق و بینی، بیهوشی و احیا، قلب و عروق، جراحی دهان، فک و صورت، جراحی پلاستیک و زیبایی، زنان و زایمان، مغز و جراحی عصبی، جراحی کودکان، اورولوژی و ارتوپدی و ترماتولوژی  و دندان پزشکی

  رشته های علوم پایه این دانشگاه عبارتند از:

  آناتولی، هیتولوژی و جنین شناسی، بیوفیزیک، میکروبیولوژی، بیوشیمی و آنار زیستی زیست شناسی.
  رشته های مهندسی این دانشگاه عبارتند از:
  مهندسی برق و مکانیک، مهندسی پزشکی، علوم و مهندسی مواد، مهندسی عمران، معماری، مهندسی ژئوماتیک، نفت و گاز طبیعی، مهندسی کامپیوتر و علوم مهندسی.

  امکانات دانشگاه کاتب چلبی ترکیه

  این دانشگاه همواره یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است که امکانات زیادی برای دانشجویان خود فراهم کرده است. یکی از ملاک های خوب بودن و رتبه بندی دانشگاهها، میزان امکانات و تسهیلاتی است که برای دانشجویان فراهم می کنند. در کنار دانشکده های مجهز و درجه یک، مدارس و موسسه ها، در دانشگاه کاتب چلبی ازمیر مراکز تحقیقاتی، بیمارستان، درمانگاه، آزمایشگاهها، کتابخانه های غنی، خوابگاههای دانشجویی، سالن های ورزشی متعدد، سالن های غذاخوری، فروشگاه ها، محوطه سبز، پارک ها، بانک، انجمن های دانشجویی، آتلیه های هنری، گالری ها، سالن های کنفرانس و آمفی تئاتر و … نیز برای دانشجویان به راحتی قابل دسترس است.

  دانشگاه کاتیب چلبی ترکیه کجاست؟

  دانشگاه کاتیپ چلبی ترکیه در شهر زیبا و تاریخی ازمیر قرار دارد. دانشجویان زیادی در میان دانشگاه های خارج از استانبول و آنکارا، دست روی این دانشگاه یا دانشگاه آتاتورک در ترکیه که در شهر ارزروم قرار دارد، می گذارند. این دانشگاه در شمال بندر دریای اگه قرار دارد. آدرس دقیق این دانشگاه در شمال شهر و در منطقه چیغلی قرار دارد. دانشکده دندانپزشکی کاتب چلبی حدوداً 1 ساعت با پیاده روی از دانشکده های دیگر فاصله دارد. آدرس دقیق دانشکده آموزش کاتب چلبی به صورت زیر می باشد.

  آدرس دقیق: Balatçık Mahallesi Havaalanı Şosesi No:33/2 Balatçık 35620 Çiğli İZMİR

  مهاجرت تحصیلی با کیان مهاجر

  مهاجرت تحصیلی به ترکیه به دلایل مختلفی میان ایرانیان رواج بسیار زیادی دارد. اگر در مورد دانشگاه ازمیر کاتب چلبی و نیز شرایط تحصیل در این دانشگاه نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی کیان مهاجر برخوردار شوید. مشاوران و کارشناسان این موسسه برتر با آگاهی از به روزترین قوانین حقوقی و مهاجرتی تلاش می کنند تا سریع ترین و بهترین گزینه مهاجرتی را به شما ارائه دهند و امکان مهاجرت تحصیلی به این کشور را فراهم کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای


  آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟

  فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *