دانشگاه مدیپول استانبول | پذیرش تضمینی ، رنکینگ ، شهریه

دانشگاه مدیپول استانبول
 • آخرین بروزرسانی در تاریخ 20 آبان 1401 تیم تحریریه کیان مهاجر

  دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه (IMU)

   دانشگاه مدیپول استانبول Istanbul Medipol University
   ارزیابی دانشگاه  غیر تایید وزارت بهداشت ایران

  مورد تایید وزارت علوم ایران

   سال تاسیس  2009
   نوع دانشگاه خصوصی
   تعداد دانشکده  12
   موقعیت دانشگاه  پردیس هالیچ در قسمت اروپایی استانبول

  پردیس کاواچیک در قسمت آسیایی استانبول

   رتبه جهانی QS دانشگاه  4611
   رتبه در ترکیه  79
   زبان تحصیل ترکی / انگلیسی
   شعار دانشگاه
   نحوه پذیرش  با آزمون / بدون آزمون با سوابق تحصیلی

  دانشگاه مدیپول استانبول یک دانشگاه بین قاره ای است که در قلب استانبول در کشور ترکیه واقع شده است، در مکانی که توسط میراث تمدن های مختلف باستان احاطه شده است و مکانی است که دو قاره آسیا و اروپا با هم تلاقی می کنند.

  دانشگاه مدیپول استانبول (Istanbul Medipol University) یک دانشگاهی خصوصی در ترکیه است که در سال ۲۰۰۹ تاسیس و پذیرش دانشجو در این دانشگاه از سال ۲۰۱۰ آغاز شد که این دانشگاه با داشتن 12 دانشکده و بسیاری از رشته های تحصیلی مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی در سراسر دنیا می باشد. دانشگاه مدیپل شهرت خود را به خاطر دانشکده های پزشکی و بیمارستان مربوط به دانشگاه کسب کرده است.

  دانشگاه مدیپول استانبول دارای دو پردیس است. یکی در Kavacik و دیگری در Haliç واقع شده است . پردیس هالیچ واقع در سمت اروپایی استانبول، و شامل رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد. پردیس کاواچیک واقع در سمت آسیایی استانبول است و شامل دانشکده های داروسازی، علوم بهداشتی، مهندسی، علوم اجتماعی و هنر و ادبیات است.

  رنکینگ دانشگاه مدیپول استانبول

  طبق آخرین آمار در سال ۲۰۲۰، دانشگاه مدیپول استانبول رتبه ۹۱ در بین برترین دانشگاه ها را گرفته است و در سال ۲۰۱۹ برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها شناخته شده است.

  شهریه دانشگاه مدیپل استانبول ترکیه

  • پزشکی (ترکی) : ۲۷/۰۰۰ – ۱۶/۵۲۵ دلار
  • پزشکی (انگلیسی) : ۳۳/۰۰۰ – ۲۱/۱۹۵ دلار
  • دندانپزشکی (ترکی) : ۲۵/۰۰۰  – ۱۵/۳۰۰ دلار
  • دندانپزشکی (انگلیسی) : ۲۸/۰۰۰  – ۱۷/۱۳۵ دلار
  • داروسازی (ترکی) : ۱۱/۰۰۰  – ۶/۴۸۰ دلار
  • داروسازی (انگلیسی) : ۱۳/۰۰۰  – ۷/۹۵۵ دلار
  • فیزیوتراپی (ترکی) : ۷/۰۰۰  – ۴/۲۸۵ دلار
  • فیزیوتراپی (انگلیسی) : ۷/۰۰۰ – ۴/۲۸۵ دلار
  • پرستاری (ترکی) : ۵/۵۵۶  – ۲/۵۰۰ دلار
  • پرستاری (انگلیسی) : ۴/۰۰۰  – ۳/۰۰۰ دلار
  • مامایی (ترکی) : ۵/۵۵۶  – ۳/۵۵۰ دلار
  • روانشناسی (ترکی) : ۵/۲۷۸  – ۳/۲۳۰ دلار
  • روانشناسی (انگلیسی) : ۵/۲۷۸  – ۳/۲۳۰ دلار
  • فنی و مهندسی (ترکی) : ۶/۲۵۰  – ۳/۸۲۵ دلار
  • معماری و هنر (ترکی) : ۶/۲۵۰  – ۳/۸۲۵ دلار

  شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشجویان بین المللی می توانند در برنامه اخذ بورس تحصیلی دانشگاه مدیپل شرکت کنند. این بورسیه تحصیلی به صورت یک آزمون برگزار می شود که دانشجویانی که 90 امتیاز یا بیشتر کسب می کنند، حداکثر 28٪ و دانشجویانی که کمتر از 90 امتیاز بدست آورند، 23٪ تخفیف بورس تحصیلی را تجربه نمایند.

  همچنین شایان ذکر است با توجه به نتیجه آزمون بورسیه دانشگاه مدیپل استانبول ، که در وب سایت دانشگاه اعلام می شود، حداکثر 15٪ تخفیف برای دانشجویان دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده داروسازی و تا 25٪ تخفیف برای سایر موارد کارشناسی ممکن است اجرا شود.

  نحوه ثبت نام و پذیرش در دانشگاه مدیپول استانبول

  فارغ التحصیلی دبیرستان یا معادل آن پیش شرط پذیرش در هر برنامه ای در دانشگاه مدیپول استانبول است. پذیرش براساس بررسی تمام مدارک ارائه شده توسط متقاضی است. پیشینه تحصیلی توسط کمیته پذیرش، همراه با شرایط شخصی و استعداد هر متقاضی ارزیابی می شود. روند درخواست برای همه متقاضیان بین المللی بدون در نظر گرفتن وضعیت تابعیت یا کشور محل اقامت یکسان است. هنگامی که کلیه مدارک (فرم درخواست، عکس، مدرک دیپلم و نمرات آزمون) دریافت می شود، درخواست دانشجو جهت اخذ پذیرش ارزیابی خواهد شد.

  برای ورود به دانشگاه مدیپول استانبول می توانید در آزمون های Yos و Sat شرکت کنید و یا بدون آزمون و با پرداخت شهریه و مدرک دیپلم خود اقدام به تحصیل کنید.نمره امتحان SAT1 و IB به شدت توصیه می شود اما برای پذیرش لازم نیست. چنین اطلاعاتی به موفقیت و قبولی دانشجو روند ارزیابی کمک می کند. متقاضیانی که تصمیم به شرکت در آزمون های SAT یا IB ندارند، برای پذیرش مشکلی نخواهند داشت. ممکن است به متقاضیانی که شواهدی از صلاحیت برای پذیرش ارائه داده اند، پذیرش موقت داده شود، اما هنوز سوابق رسمی، نمرات آزمون یا مواد اضافی مورد نیاز را ارائه ندهند.

  تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی پیش شرط پذیرش برخی از دوره های کارشناسی در دانشگاه مدیپول استانبول است. مهارت زبان ترکی فقط برای آن دسته از داوطلبانی ارزیابی می شود که سایر معیارهای پذیرش را داشته باشند و قبولی موقت کسب کنند. گواهینامه TOMER اگر چه پیش نیاز نیست، به عنوان گواهی سطح زبان داوطلبان به شدت توصیه می شود. اگر گواهینامه TOMER در دسترس نباشد، از داوطلبان خواسته می شود در دانشگاه مدیپل استانبول قبل یا هنگام ثبت نام در آزمون مهارت ترکیه شرکت کنند. متقاضیانی که نمرات آزمون آن ها شرایط لازم را ندارند می توانند حداقل برای دو ترم در یک برنامه ترکیبی فشرده (ITP) پذیرفته شوند. پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه، دانشجویان در کورس و رشته اصلی مورد نظرشان پذیرفته می شوند.

  دانشکده‌ها و انستیتو های دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول استانبول دارای 12 دانشکده، 5 انستیتو و 4 کالج حرفه ای است که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

  • دندانپزشکی (School of Dentistry)
  •  حقوق (School of Law)
  •  پزشکی (School of Medicine)
  • دانشکده پزشکی بین المللی
  • داروسازی (Pharmacy)
  •  بازرگانی (Business School)
  •  آموزش (School of Education)
  •  ارتباط (Communication)
  •  علوم بهداشتی (Health Sciences)
  •  مهندسی و علوم طبیعی (Engineering and Natural Sciences)
  •  هنرهای زیبا، طراحی و معماری (Fine Arts, Design and Architecture)
  •  علوم انسانی و اجتماعی (Humanities and Social Sciences)

  انستیتوها

  • موسسه علوم پزشکی قانونی
  • موسسه علوم
  • موسسه علوم پزشکی
  • موسسه علوم اجتماعی

  امکانات دانشگاه مدیپول

  دانشگاه مدیپول استانبول از پیشرفته ترین و مجهز ترین امکانات موجود در دنیا استفاده می کند و به همین علت نام این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های ترکیه دیده می شود. این دانشگاه امکاناتی چون خوابگاه، سالن های ورزشی، رستوران و کافه، کلینیک ها و .. را در خود دارد.

  خوابگاه

  دانشگاه مدیپول استانبول دارای خوابگاه های مجهز و بسیار شیک برای دانشجویان خود است. در این خوابگاه در طول روز ۳ وعده غذایی داده می شود و منوی آن متغیر و باز است. همه روزه خدمات نظافت اتاق ها، سرویس هاس بهداشتی، راهرو ها و .. انجام می شود و رو تختی ها هر ۱۵ روز یک بار تعویض می شود. همین امر باعث شده تا خوابگاه های این دانشگاه همیشه تمیز و منظم باشد. هم چنین این خوابگاه دارای سیستم امنیتی بالایی است و با دوربین های مدار بسته ی ۲۴ ساعته کنترل می شود. رفت و آمد دانشجویان توسط حراست کنترل می شود و دانشجویان موظف هستند تا ساعت یازده و نیم شب خود را به خوابگاه برسانند. دانشجویانی که بدون آزمون در این دانشگاه پذیرش گرفته اند نمی توانند از امکانات خوابگاه ها استفاده کنند اما دیگر دانشجویان می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.
  قیمت خوابگاه های پسرانه به صورت سالیانه در اتاق تک نفره ۲۴۰۰۰ لیر، و در اتاق سه نفره سالیانه ۱۰۸۰۰ لیر می باشد. هم چنین خوابگاه های دخترانه نیز هرساله در اتاق های تک نفره ۱۰۸۰۰ لیر و در اتاق های سه نفره ۹۸۰۰ لیر می باشد. شهریه خوابگاه به صورت اقساط ۹ ماهه نیز قابل پرداخت بوده و اگر کل شهریه به صورت یکجا پرداخت شود شامل ۵ درصد تخفیف خواهد بود.

  کتابخانه

  کتابخانه ی اصلی این دانشگاه در کالج کاوالیک قرار دارد. هم چنین ۳ کتابخانه مجهز دیگر نیز در پردیس های این دانشگاه قرار دارند. کتابخانه این دانشگاه مساحتی حدود ۱۲۴۰ متر مربع داشته و شامل ۴۳ هزار جلد کتاب چاپ، ۴۴ هزار مجله الکترونیکی و ۵۱۵ هزار کتاب الکترونیکی است.

  رستوران و کافه

  در پردیس های این دانشگاه، وعده های غذایی با بهترین کیفیت و طعم تهیه می شوند. هم چنین کافه ها و رستوران های زیادی در پردیس های این دانشگاه قرار دارند که بهترین غذاهای ترکی و جهانی را در آن سرو می کنند.
  اگر قصد تحصیل در یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های ترکیه در شهر استانبول را دارید ما دانشگاه مدیپول را به شما پیشنهاد می دهیم. جهت اطلاعات بیشتر از دانشگاه مدیپول و سایر دانشگاه های ترکیه با مشاوران ما در توران پارس تماس بگیرید. ما در تمامی مراحل همراه و پشتیبان شما خواهیم بود.

  سخن پایانی

  موسسه مهاجرتی کیان مهاجر با ارائه مشاوره‌های تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به ترکیه، شرایط تحصیل در ترکیه ، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه ، اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه و بسیاری از موارد دیگر خواهد بود. این موسسه مهاجرتی با دانش و تخصصی که در زمینه قوانین مهاجرتی دارد و نیز ارائه خدمات متنوع و داشتن یک تیم پشتیبانی قوی در تلاش است تا مسیر مهاجرت را برای شما هموار‌تر نماید. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با موسسه مهاجرتی کیان مهاجر در ارتباط باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای


  آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟

  فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

  1 دیدگاه برای “دانشگاه مدیپول استانبول | پذیرش تضمینی ، رنکینگ ، شهریه

  1. ریتا ایرانی گفته:

   سلام وقتتون بخیر باشه میتونید برام رشته پزشکی دانشگاه مدیپل رو پذیرش بگیرید ؟ چه مدت زمان میبره ؟ بعد از این که فارغ التحصیل شدم چطور میتونم برگردم ایران کار کنم ؟ پیشاپیش ممنونم از راهنماایییتوننن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *