دانشگاه یدی تپه استانبول | پذیرش تضمینی ، رنکینگ ، شهریه

دانشگاه یدی تپه استانبول
 • آخرین بروزرسانی در تاریخ 24 آبان 1401 زهرا از تیم تحریریه کیان مهاجر

  دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه (Yeditepe University)

  دانشگاه یدی تپه استانبول Yeditepe University
  ارزیابی دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  غیر تایید وزارت علوم ایران

  سال تاسیس 1996
  نوع دانشگاه خصوصی
  تعداد دانشکده  13
  موقعیت دانشگاه  بخش آسیایی شهر استانبول ترکیه
  رتبه جهانی QS دانشگاه 2375
  رتبه در ترکیه 34
  زبان تحصیل انگلیسی / ترکی
  شعار دانشگاه
  نحوه پذیرش  با آزمون / بدون آزمون با سوابق تحصیلی

  دانشگاه یدی تپه استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 1996 در استانبول ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر خصوصی ترکیه است.  این دانشگاه از نظر مالی کاملا مستقل است و از حمایت دولت در این زمینه برخوردار نیست.

  پردیس این  دانشگاه در منطقه آسیایی استانبول واقع شده است، در حالیکه دانشکده دندانپزشکی و بیمارستان دانشگاه دردیگر نقاط شهر قرار دارند.

  اکثر کلاس ها و برنامه های دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می شود به استثنای چند برنامه مانند علوم سیاسی و ارتباطات بین الملل که به زبان فرانسه تدریس می شوند.

  بعضی رشته ها و کلاس ها به زبان ایتالیایی وترکی نیز تدریس می شوند. اما در حالت کلی زبان تدریس دانشگاه به زبان انگلیسی است

  رنکینگ دانشگاه یدی تپه استانبول

  دانشگاه یدی تپه استانبول  توانسته است رتبه ۱۹۷۳ در برترین دانشگاه های جهان و رتبه ۴۰ در برترین دانشگاه های ترکیه را اذان خود کند. ناگفته نماند شهروندان اروپایی که در این دانشگاه تحصیل می کنند پس از کسب مدرک خود می توانند به صورت مستقیم کار خود را در اروپا آغاز کنند.

  شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه

  برای گرفتن پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه شرایط متفاوتی پیش روی متقاضیان است. این دانشگاه مراحل پذیرش و اپلای خود را در دو بخش جداگانه ارائه داده است.

  1. پذیرش بدون آزمون: این دانشگاه اکثر دانشجویان بین المللی خود را از طریق پذیرش بدون آزمون جذب می کند. همچنین اگر از طریق دپارتمان ما برای پذیرش در این دانشگاه اقدام کنید برای تمامی رشته ها به جز پزشکی و دندان پزشکی ترکیه تا 55% بورس تحصیلی برای شما اخذ خواهیم کرد. مدارک مورد نیاز برای پذیرش بدون آزمون: ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات دیپلم همراه با ترجمه پاسپورت می باشد.
  2. ثبت نام نهایی: دانشجویانی که واجد شرایط پذیرش هستند، باید در اسرع وقت نسبت به ارسال و تکمیل مدارک خود در مرکز گزینش دانشجویان اقدام کنند.
   زمان برگزاری آزمون های عملی رشته های هنری، مدارک مورد نیاز و ددلاین های تحویل مدارک در تقویم دانشگاه اعلام می شود. همچنین باید برای قطعی کردن ثبت نام بخشی از شهریه را به عنوان دیپوزیت پرداخت کنید

  مدارک لازم ثبت نام :

  در زیر به برخی از مدارکی که برای ثبت نام در این دانشگاه لازم خواهید داشت اشاره شده است. البته تاکید می شود که قبل از اتمام زمان ثبت نام این مدارک را آماده کنید.

  • پاسپورت
  • کارت شناسایی معتبر
  • دیپلم دبیرستان
  • ریز نمرات دبیرستان
  • مدرک پیش دانشگاهی
  • ریزنمرات پیش دانشگاه
  • دنکلیک ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
  • 6 قطعه عکس
  • آزمون ورودی ملی یا بین المللی مثل ACT، SAT، YOS،GCE،IB، MATURA،ABITURE و غیره به همراه حداقل نمره مورد پذیرش دانشگاه
  • نتایج آزمون زبان (تومر، تافل، آیلتس)
  • پرداخت هزینه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه

  شهریه دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

  پزشکی انگلیسی ۲۷/۵۰۰ دلار

  دندان پزشکی انگلیسی ۲۷/۵۰۰ دلار

  داروسازی ۱۸/۰۰۰ دلار

  فیزیوتراپی ۸/۵۰۰ دلار

  پرستاری انگلیسی ۸/۵۰۰ دلار

  بورسیه دانشگاه یدی تپه

  برای این که بتوانید در دانشگاه یدی تپه استانبول بورس به دست بیاورید، باید از رزومه قوی برخوردار باشید. این دانشگاه عموما به متقاضیان رشته های پزشکی و دندانپزشکی بورس اعطا نمی کند.

  ارائه بورسیه دانشگاه یدیتپه توسط آزمون موسسات آموزش عالی دولت (YKS) یا همان Yükseköğretim Kurumları Sınavı انجام می‌گیرد. بسته به وضعیت تحصیلی متقاضی تحصیل در ترکیه، در دانشگاه Yeditepe بورسیه 20 درصد، 50 درصد، 75 درصد ارائه میشود و حتی در برخی شرایط از ترم دوم قابلیت تبدیل به بورسیه 100% هم وجود دارد.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه یدیتپه به دانشجویان مشغول به تحصیل دپارتمان‌های مشاوره و راهنمایی روانشناسی، فلسفه، جامعه شناسی، تاریخ، اقتصاد، مدیریت دولتی، علوم سیاسی و روابط بین الملل، طراحی تبلیغات و ارتباطات، مهندسی پزشکی، تدارکات و حمل و نقل بین المللی، تجارت و تجارت بین المللی اعطا می‌شود.

  جهت بررسی وضعیت تحصیلی خود طبق معیارهای پذیرش تحصیلی و بورسیه این دانشگاه می‌توانید روی تجربه و دانش مشاوران و کارشناسان امور ویزای تحصیلی ترکیه در موسسه اعزام دانشجو کیان مهاجر حساب کنید.

  دانشکده ها و رشته های دانشگاه یدی تپه

  دانشگاه یدی تپه دارای ۱۳ دانشکده، ۳ موسسه تحصیلات تکمیلی و یک موسسه آموزش عالی است و در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از سراسر دنیا پذیرش می گیرد.

  دانشکده ها

  1. دانشکده پزشکی
  2. دانشکده داروسازی
  3. دانشکده دندانپزشکی
  4. دانشکده حقوق
  5. دانشکده مهندسی
  6. دانشکده معماری
  7. دانشکده اقتصاد و علوم اجرایی
  8. دانشکده بازرگانی
  9. دانشکده ریاضیات
  10. دانشکده ارتباطات
  11. دانشکده هنر و علوم
  12. دانشکده هنر های زیبا
  13. دانشکده آموزش

  موسسات تحصیلات تکمیلی

  • موسسه تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی
  • موسسه تحصیلات تکمیلی سلامت
  • موسسه تحصیلات تکمیلی علوم و مهندسی

  امکانات تحصیل در دانشگاه یدی تپه ترکیه

  دانشگاه یدی تپه امکانات آموزشی گسترده ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که از جمله آن ها می‌توان به دو سالن والیبال و بسکتبال، یک سالن اسکواش، یک مرکز تناسب اندام، یک استخر المپیک، یک زمین تنیس روی میز، استخر شنا، زمین تنیس و… اشاره کرد. علاوه بر این امکانات، در طبقه پایین سالن تفریحی دانشگاه، امکاناتی نظیر کتابفروشی، بانک، فروشگاه، آرایشگاه و… وجود دارد.

  در زمینه ی خدمات درمانی امکانات خوبی را برای دانشجویان فراهم کرده است. پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در مرکز پزشکی برای کمک های اولیه و کمک‌های اورژانسی به دانشجویان و کارکنان در این دانشگاه وجود دارند. خدمات بهداشتی ارائه شده در اینجا شامل معاینه فیزیکی، آزمایشگاه ها، عمل های جراحی کوچک، پانسمان، تزریقات و… است. 

  به علاوه این مرکز پزشکی خدمات آمبولانس روزانه را برای دانشجویان و کارکنان فراهم می کند و در صورت نیاز دانشجویان می توانند برای پیگیری روند درمان به بیمارستان‌های طرف قرارداد با دانشگاه مراجعه کنند.

  همچنین انجمن های دانشجویی زیادی در دانشگاه یدی تپه فعالیت می کنند که برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی بسیاری را در سطح دانشگاه سامان دهی می کنند. این انجمن‌ها علاوه بر ساختن اوقاتی مفرح برای دانشجویان آن ها را برای زندگی اجتماعی در آینده آماده می کنند.

  دانشگاه یدی تپه کجاست؟

  این دانشگاه در شهر بسیار زیبای استانبول قرار داردپردیس این دانشگاه نیز در منطقه آتاشهیر قرار دارد. در محوطه پردیس، خوابگاه های اقامتی برای پسران و دختران به طور جداگانه وجود دارد. پردیس  AGUSTUS 26 دیگر پردیس مهم این دانشگاه است که در منطقه کایش داغی قرار دارد.

  آدرس دانشگاه دانشگاه یدی تپه: İnönü Mah, Kayışdağı Cd. No:326A, 34755 Ataşehir/İstanbul, Turkey

  سایت دانشگاه یدی تپه

  با مراجعه به سایت دانشگاه یدی تپه استانبول اطلاعات به‌روزی می‌توان کسب کرد؛ از جمله شرایط پذیرش تحصیلی تحصیلی هر دانشکده به تفکیک هر برنامه تحصیلی و مدارم مورد نیاز آن‌ها، تاریخ دقیق ثبت درخواست پذیرش تحصیلی و شروع ترم تحصیلی و …

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای


  آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟

  فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *